Kurumsal

4 yılında Arif ZALOĞLU tarafından kurulan Nur Kireç San. Tic. ve Paz. Ltd. Şti., Adana ilinde bulunan agrega tesisi, kireç ocakları, kireç fırınları ve kireç söndürme tesisleri ile 30 yılı aşkın süredir “NUR KİREÇ” ve “NUR AGREGA” markalarıyla müşterilerine hizmet vermektedir. Firma 2015 yılı içinde tamamladığı yeni yatırımları ile toplam günlük kireç üretim kapasitesini 1.250 ton/güne çıkarmıştır. 


Nur Kireç sönmemiş kireç (CaO), söndürülmüş toz kireç (Ca(OH)2) ve agrega (CaCO3) ürünlerini başta demir-çelik endüstrisi ve gaz beton fabrikaları olmak üzere alçı fabrikaları, yapı kimyasalları fabrikaları, hazır beton fabrikaları, su arıtma tesisleri, şeker fabrikaları, termik santraller gibi sanayi tesislerine ve yol/inşaat sektörlerine tedarik etmektedir. Nur Kireç ürünlerini dünyada Rusya, Ukrayna, Irak, Suriye, İsrail, Kıbrıs, Yunanistan ve Afrika ülkeleri gibi çok geniş pazarlara sunmaktadır.


 Ayrıca firma 2015 yılında günlük 1200 ton kapasite ile Türkiye’nin en yüksek üretim kapasitelerinden birine sahip olan “NUR YAPI KİMYASALLARI” tesisini kurmuştur. Bu tesiste firma iç ve dış cepheler için çimento esaslı hazır sıva harçları, seramik-granit-mermer-dkoratif yapı elemanları için yapıştırma harçları, derz dolgu harçları, zemin tesviye harçları, tamir harçları, ısı izolasyon ürünleri, su izolasyon ürünleri, astar ürünleri, beton kür ürünleri ve harç katkıları üretimine başlamıştır. Nur Yapı Kimyasalları, bünyesinde kurduğu modern Ar-Ge laboratuvarındaki tecrübeli teknik ekibi ile gerçekleştirdiği yoğun çalışmaları sayesinde Türkiye ve dünyada yapı sektöründe yenilikçi çözümler sunan, sağlam ve kaliteli yeni ürünleri ile müşterilerine hizmet vermenin heyecanı ve gururunu yaşamaktadır.

Kalite Politikası

İş Sağlığı ve Güvenliği Politikası

Enerji Politikası

Çevre Politikası